Wesprzyj

Nasza Fundacja nie działa w celu osiągnięcia zysku, a cały swój dochód przeznacza na realizację celów statutowych. Mając ograniczone środki, nie możemy przeprowadzić wszystkich zamierzonych projektów. Dlatego w kwietniu 2020 roku założyliśmy profil na portalu Patronite, gdzie wyznaczyliśmy dwa cele zbiórki.

Patronite to portal, który pozwala wspierać działania twórców, autorów poprzez systematyczną, comiesięczną subskrypcję finansową. Każdy może dostosować próg wsparcia do swoich możliwości. W zamian za wsparcie autorzy odwdzięczają się wyjątkowymi nagrodami, których oryginalność uzależniona jest od wysokości kwoty. Nawet najmniejsze wpłaty są bardzo cenne!

Nagrywając audiobooki w ramach Naszego Czytania sięgamy po treści, które są wolne od praw autorskich, gdyż nie stać nas na opłacenie licencji. Niestety pula bezpłatnych utworów literackich, a zwłaszcza lektur szkolnych jest bardzo mała. W związku z tym powstała pierwsza zbiórka, cel, który chcielibyśmy osiągnąć – opłacenie licencji praw autorskich. Jeżeli uda nam się osiągnąć regularną dotację, systematyczne wsparcie, będziemy udostępniać nowe nagrania na kanale.

Niestety jak każda instytucja, stajemy również w obliczu comiesięcznych wyzwań finansowych – opłat administracyjnych związanych m.in. z utrzymaniem biura. Takie jest założenie drugiej zbiórki, by móc dalej działać i funkcjonować.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące wsparcia naszych działań, wysokości progów subskrypcji, nagród dla Patronów oraz zebranych dotąd środków dostępne są na profilu portalu Patronite.