O nas

Fundacja Słowo i Kropka powstała w 2017 roku w Poznaniu. Stawiamy sobie za cel dostarczanie mądrej rozrywki, edukowanie, łączenie pokoleń, podnoszenie kultury słowa i świadome posługiwanie się językiem polskim.

Posiadamy studio, w którym tworzymy nagrania o charakterze edukacyjnym (wykłady, ćwiczenia, lekcje), promującym (reklamy, zaproszenia), informacyjnym (ogłoszenia, komunikaty) czy komercyjnym. Głównym projektem Fundacji jest Nasze Czytanie, który ma na celu popularyzowanie czytelnictwa, integrację międzypokoleniową i społeczną. Docieramy do nieograniczonej liczby odbiorców poprzez kanał internetowy YouTube oraz profil na Facebooku nagrywając lektury szkolne, bajki, legendy, słuchowiska itp.

Ponadto prowadzimy warsztaty rozwijające kompetencje i umiejętności z emisji głosu, wokalu, ruchu, technik aktorskich oraz z dziedziny cyfrowej. Realizujemy własne projekty oraz we współpracy z instytucjami kultury, placówkami oświaty i władz miast. Pracujemy indywidualnie, w grupach, czy na specjalne zamówienie dopasowując się do zapotrzebowania.

W chwili obecnej Fundację tworzą cztery osoby:

Łukasz Wolff – człowiek orkiestra, złota rączka, agent od zadań specjalnych. Dla Łukasza nie ma rzeczy niemożliwych, a hasło „nie da się” w jego słowniku nie istnieje. Z zamiłowania jest aktorem, wokalistą oraz biegaczem. W szeregach zespołu Nasze Czytanie pełni funkcję lidera, ale i partnera. Do jego zasług należą bajecznie kolorowe grafiki, opowiedziane i nagrane bajki oraz niezłomność w poszukiwaniu nowych kontaktów i zleceń.

Paweł Wódczyński – najpiękniejszy głos naszego zespołu. Paweł dzięki swojemu aktorskiemu doświadczeniu, które tworzy nieprzerwanie na scenach polskich oraz zagranicznych od 2002 roku, posiada zdecydowanie nieprzeciętny głos! W ułamku sekundy potrafi zmienić swoją barwę z lektorskiej w rozgadanego starca, wesołe dziecko czy obcokrajowca z mocnym akcentem. Jego wyobraźnia nie ma granic. Nagrał miliard słów, milion zdań, setki bajek, legend, słuchowisk oraz audiobooków. Dodatkowo Paweł jest „trenerem głosu” prowadząc warsztaty emisyjno – lektorskie, kolekcjonuje książki oraz korki od wina.

Karolina Wyrozumska – oficjalnie. W skrócie – Kaja – aktorka, tancerka, szczudlarka. Trzyma w ryzach dwóch samców alfa, fundując jak na talerzu dawkę endorfin z uśmiechem i kokieterią. Jednak niech was nie zwiedzie ten kobiecy pierwiastek. Kaja to zdecydowanie baba z jajami, kobieta pracująca, która żadnej pracy się nie boi. Dokumenty skompletuję, pisma napisze, harmonogramy ułoży, zakupy zrobi, spotkania zorganizuję, sprzęt rozłoży, warsztaty przeprowadzi, na wiadomości odpisze. Wszystko ogarnie, a do tego znajdzie jeszcze czas na kawusię i ciasteczko.

Anna Witoszek – dla przyjaciół Tekla. Te pajęcze imię nie wzięło się z znikąd. Tekla uwiła sobie sieć wielu barwnych pasji takich jak taniec, aktorstwo oraz sztuka chodzenia na szczudłach. Swój talent taneczny oraz szczudlarski zaprezentowała tam gdzie wzrok z Poznania nie sięga – między innymi: w Japonii, Francji czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W Fundacji wszystko organizuje gibko, zwinnie i rytmicznie z wielką precyzją i wykończeniem każdego ruchu. Zawsze wyprostowana, dumnie kroczy ramię w ramię z całym zespołem. Możesz na niej polegać i Ty!

Naszą pasję i talenty rozwijaliśmy w teatrze. Wszyscy graliśmy i gramy na scenach teatralnych, zdarzało się razem, ale i osobno. Ponadto jeden z nas najlepiej śpiewa, jeden najpiękniej mówi i zmienia osobowości sceniczne, dwie wszechstronnie tańczą i podziwiają świat z głowami w chmurach chodząc na szczudłach. Niemniej jednak każdy z nas jest inny. Ma swoją estetykę, wzory do naśladowania, priorytety w kształtowaniu sztuki. Dlatego postanowiliśmy połączyć nasze zamiłowania i stworzyć miejsce, gdzie możemy dać upust naszej kreatywności i ekspresji.