Warsztaty

Warsztaty “Usłysz i nagraj swój głos”

Pracujesz głosem? A może na co dzień musisz dużo mówić? Wiesz, że choroby narządu głosu są na III miejscu wśród wszystkich chorób zawodowych, to aż 15,3% zachorowań w Polsce! (Dane Instytut Medycyny Pracy 2020’)

Zdrowe mówienie, to świadome oddychanie.
Zadbaj o swój głos i jakość mówienia.
Zapisz się na warsztaty “Usłysz i nagraj swój głos”!
Dowiesz się między innymi jak ćwiczyć przeponę, aby zdrowo oddychać, jak ćwiczyć dykcję oraz jak ciekawie czytać.

To nie wszystko!
W naszym zawodowym studiu nagrasz fragment audiobooka i poczujesz się jak profesjonalny lektor czy lektorka. Na koniec otrzymasz szereg indywidualnych wskazówek, aby doskonalić swój warsztat oraz otrzymasz certyfikat.

● Nabierz pewności siebie w kontaktach z innymi
● Naucz się zdrowo i efektywnie oddychać
● Mów wyraźnie i przekonująco

ODDECH:

 1. Nauczysz się zdrowo oddychać używając mięśni międzyżebrowych
 2. Dowiesz się jak działa przepona
 3. Poznasz ćwiczenia, które usprawnią Twoje oddychanie
 4. Nauczysz się jak oddychać bezszelestnie (przydatne podczas nagrań)
 5. Poznasz typowe błędy w oddychaniu

DYKCJA:

 1. Nauczysz się szeregu ćwiczeń usprawniających aparat mowy (język, usta, żuchwa)
 2. Poznasz jaką moc mają samogłoski
 3. Dowiesz się jak mówić, aby zainteresować słuchaczy

NAGRANIE W STUDIU:

 1. Poznasz tajniki ciekawej interpretacji tekstu
 2. Usłyszysz swój głos w wysokiej jakości i poznasz jego atuty
 3. Będziesz nagrywać w profesjonalnym studiu w centrum Poznania (w którym nagrywali Tomasz Knapik, Jan Peszek, Joanna Kołaczkowska, Krystyna Prońko…)
  4. Każdy nagrywa inny tekst, dzięki czemu poznasz różne sposoby interpretacji
 4. Oswoisz się z mikrofonem

Prowadzący

Paweł Wódczyński – lektor, aktor. Nagrywa m.in. dla Empik Go, Kryminatorium, Audioteka, bethink Więcej niż LEK- kursy do Lekarskiego Egzaminu Końcowego, lektor w Panoramie Racławickiej, aplikacji do medytacji Praktika. Współpracuje od lat z Teatrem Atofri, Grupą Artystyczną Illuminati, Teatrem Orbity.  Współpracował z Teatrem Polskim w Poznaniu, Narodowym Teatrem Edukacji z Wrocławia, Fonopolis, Teatrem Polskiego Radia w Radiu Poznań, Studiem Teatralnym “Próby”, Janem Peszkiem, Tomaszem Knapikiem, Joanną Kołaczkowską…

Zagrał tysiące spektakli w całym kraju, nagrywa bajki, audiobooki, słuchowiska radiowe, reklamy, materiały edukacyjne i wiele innych. Współtwórca kanału YT Nasze Czytanie, a po godzinach wiceprezes Fundacji Słowo i Kropka. Współpracuje z wieloma prestiżowymi studiami nagraniowymi

http://www.polscylektorzy.pl/lektorzy/wodczynski-pawel

http://pawelwodczynski.pl/

Opinie

„Gorąco polecam warsztaty „Usłysz i nagraj swój głos”. Spora dawka wiedzy, a przy tym fantastyczna atmosfera i bardzo klimatyczne miejsce. Mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy!” 

Ula Nowak

„Świetny zespół ludzi, którzy kochają to co robią

Miałem przyjemność brać udział w warsztatach „usłysz i nagraj swój głos” i mogę spokojnie polecić je każdemu!  Prowadzący Paweł Wódczyński zna się na swoim fachu i to czuć i widać – do tego zapewnia super atmosferę  Samo studio nagraniowe w pełni profesjonalnie przygotowane.

Polecam!”

Krzysztof Kamyk

„Warsztaty „Usłysz i nagraj swój głos” to rewelacyjna sprawa!!! Szczególnie polecam osobą, które zaczynają poprawiać swoją mowę i czytanie . W pierwszej minucie słychać, że Paweł to profesjonalista , a całe warsztaty to potwierdzają ! Spędziliśmy razem 3 fantastyczne godziny , na ćwiczeniach , praktyce i przemiłej dyskusji o artykulacji i pracy lektora, tylko 3 h, a towarzyszy mi uczucie jak by Paweł był takim sympatycznym kolegą, którego zna się z szkolnej ławki hehe. POZDRAWIAM całą Ekipę fundacji.”

Mateusz Puszczyński